Vitajte na stránkach www.printovemedia.sk

Zdravé vlasy obrázok 1
Zdravé vlasy

Ak chcete dať šancu prírode a vyskúšať staré osvedčené recepty na regeneráciu vlasov, ktoré im dodajú nielen krásny vzhľad, ale aj silu a zdravie, prinášame vám niekoľko zaujímavých tipov.

Na prípravu výživnej vlasovej masky potrebujete jedno zrelé avokádo a dve lyžice kyslej smotany alebo bieleho jogurtu. Dužinu z avokáda roztlačte a zmiešajte so smotanou či jogurtom. Vzniknutú zmes krúživými pohybmi postupne masírujte do vlasov. Vlasy následne prekryte fóliou alebo nahriatym uterákom. Zábal nechajte pôsobiť dvadsať minút, potom vlasy umyte.

Univerzálne tipy
Na všetky druhy vlasov sa dajú využiť tieto výživné kombinácie surovín - vaječný žĺtok, olivový olej, citrónová šťava a mandľový olej s harmančekovým odvarom. Vlasové kúry obsahujúce olej nechávajte pôsobiť okolo pätnásť minút, zábaly aplikujte na čerstvo umyté vlasy, bez použitia kondicionéru.

Pre efektný lesk
Ak chcete vrátiť vlasom lesk, doprajte si medovú kúru. Zmiešajte dve bielka s dvoma lyžicami medu a s niekoľkými kvapkami olivového oleja, ktoré naneste na vlasy. Kúra z bieleho jogurtu dodá vlasom hebkosť - stačí naniesť jogurt do vlasov a po dvadsiatich minútach pôsobenia vymyť vodou. Lesk a silu vlasom dodá aj pivná kúra.

Zdravé vlasy obrázok 2

Pre zdravý vzhľad
Balzamom na suché vlasy je olivový olej alebo olej z pšeničných klíčkov, zohriaty na 40°C a premiešaný so žĺtkom. Proti lupinám si môžete pripraviť žihľavovú kúru, ktorá pozostáva z jednej lyžičky žihľavovej tinktúry a zo štvrť litra vody. Vytvorenou tekutinou je vhodné premasírovať pokožku hlavy a vlasy hneď neoplachovať.

Zábaly a odvary
Existuje niekoľko vlasových zábalov vhodných na použitie pre mastné vlasy. Účinný je zábal z tuhého snehu z bielkov, ktorý necháte pôsobiť do zaschnutia, alebo odvar z myšieho chvosta, brezy a feniklu. Vo všeobecnosti vlasy výborne odmasťuje šťava z citróna a zábalové výživné zmesi, ktoré citrón obsahujú.

Regenerácia
Prírodné regeneračné masky na vlasy vytvoríte jednoducho z olivového oleja a tvarohu alebo z kokosového oleja a žĺtku. Vlasy čiastočne osušte, naneste zmes, na zábal dajte igelit a teplý uterák - zahriatím sa zvýši a urýchli účinok vlasovej kúry. Zmývateľný zábal zmývajte vlažnou alebo mierne studenou vodou, aby sa vlasové vlákno uzavrelo.

späť
Tvorba www stránok: www.nainternete.sk