Vitajte na stránkach www.printovemedia.sk

Zahoď starosti obrázok 1
Zahoď starosti

Zahoď starosti, pozri, aký je krásny deň - spieva  v nestarnúcom evergreene Jana Kocianová, v piesni plnej dynamiky a optimizmu. V hite, ktorý dodáva ľuďom radosť a dobrú náladu celé desaťročia.

Čo sú  vlastne starosti? Starosti by sa mohli definovať ako myšlienky, ku ktorým sa človek neustále vracia. Myslí na ne bez toho, aby si to želal, aj keď sú mu často nepríjemné. Hoci je pravdou, že existujú aj ľudia, ktorí sa v starostiach priam vyžívajú. Pritom pravdepodobne zabúdajú na podstatnú vec - že starosti sú škodlivé myšlienky, ktorými si človek privoláva do života len ťažkosti. A to nielen sám sebe, za to, že sa nimi neustále zapodieva, ale zväčša aj ľuďom, ktorí sa nachádzajú v jeho okolí.

Zahoď starosti obrázok 2

Žiť v prítomnosti
Ak máme starosti, nežijeme daným okamihom - nežijeme skutočný život. Z energetického hľadiska neustále myslenie na ťažkosti predstavuje nesprávny režim myslenia, mimo prítomnú chvíľu. Ustaraný človek si robí starosti nad tým, čo už bolo - vtedy hovoríme, že plače nad rozliatym mliekom. No celkom pokojne si robí starosti aj nad tým, čo ešte len bude. Každé rozptýlenie pozornosti, či už smerom do minulosti alebo do budúcnosti, narúša kvalitu života v prítomnosti. Neustále piplanie sa v starostiach - neochota sa starostí zbavovať, nie je neškodný problém myslenia. Má nepriaznivý dopad nielen na psychiku, ale aj na telesnú schránku. Starosti vyvolávajú stres aj v samotných ľudských svaloch, čo spôsobuje, že postihnuté miesta sa môžu zvierať v kŕči. Za normálnych okolností je sval takmer neúnavný - príkladom je maratónsky beh. Citovým napätím, ktorým starosti sú, sa sval napne, ale nie je mu dovolené, aby sa následne mohol uvoľniť. A tak sa niektoré telesné partie, neustálym vplyvom myslenia na starosti, ocitnú v trvalom stave silného napätia. Nielen na niekoľko sekúnd, minút alebo hodín, ale tiež na mnoho týždňov, mesiacov a dokonca aj rokov. Postihnutá oblasť sa časom degeneruje a degenerujú sa aj ostatné s ňou súvisiace časti tela, ktoré sú na nej závislé. Prvou oblasťou, kde sa starosti a stres zvyknú prejavovať, sú krčné stavce - špeciálne ramenné pásy. Napokon nie náhodou sa hovorí „naložil si veľa na ramená". Všeobecne známy, rokmi overený spôsob na zbavenie sa starostí, je dlhodobejší - najlepšie denný pobyt v prírode, na čerstvom vzduchu. Tiež primeraná fyzická aktivita a šport, ktoré vedia hlavu poriadne prečistiť.

späť
Tvorba www stránok: www.nainternete.sk