Vitajte na stránkach www.printovemedia.sk

v znamení komfortu obrázok 1
V znamení komfortu

Spoločenská zóna domu a bytu je centrálnym priestorom domácnosti. Trendom v jej zariaďovaní sú jednoduché tvary a jemné línie, pričom dôraz je kladený na výsledný esteticky hodnotný a funkčný celok.

V modernej obývacej izbe je vyžadovaný farebný a dizajnový súlad. V súčasnosti sa stále častejšie stretávame s atypickými a kreatívnymi nábytkami i doplnkami, ktoré sú originálne a jedinečné. Atraktívna sedacia súprava prinesie priestoru eleganciu a decentný luxus. Rafinované tvary a vznešené línie pôsobia mäkko, lákajú k dotyku a dodávajú pocit bezpečia.

Štýlové dominanty
Dominantou spoločenského priestoru domácnosti sú často práve sedacie súpravy. Pri ich výrobe je používaných množstvo materiálov, v rôznom prevedení, v rozdielnej hrúbke, kvalite a farbe. Základnými poťahovými materiálmi súčasných sedačiek sú textílie a koža. Výhodou koženej sedacej súpravy je jednoduchá údržba a dlhá životnosť. Prach z povrchu sedačky stačí len zotrieť, nie je potrebné vysávanie, ani tepovanie, pri užívaní nehrozia škvrny a fľaky. Porovnateľne jednoduchou údržbou disponujú aj snímateľné poťahy z kvalitných textílií.

Ergonómia a variabilita
Vo svete sedacích súprav je hitom správna ergonómia a variabilita funkčnosti. Moderné nízke operadlové časti dopĺňajú voľne prestaviteľné opierky. K dokonalému pohodliu slúži väčšia hĺbka sedačiek a samostatné čalúnené taburetky. Konštrukcia sedačky môže byť vyrobená z dreveného rámu a penového jadra, balenými pružinami v sedadle a perím alebo studenou penou v chrbtovej časti. Zárukou kvality je, ak pri sedení a ležaní necítite, ani po čase, nosnú konštrukciu a pružiace časti. Pri polohovacích či rozkladacích mechanizmoch je dôležitá funkčnosť a jednoduchá manipulácia.

v znamení komfortu obrázok 2

Povrchové materiály
Elasticita je schopnosť látky vrátiť sa do pôvodnej polohy bez následných vzhľadových nedostatkov. Touto schopnosťou disponuje množstvo moderných sedacích súprav. Najpoužívanejšími materiálmi čalúnenia sú, okrem kože, najmä vlna, bavlna a syntetické vlákna. Sto percentná tkanina - napríklad vlna z oviec, je elastická a vysoko odolná voči namáhaniu. Nakoľko obsahuje vrstvu lanolínu, odpudzuje aj špinu. Bavlna tkaná z kúdele má vlákna dlhé od 15 do 50 milimetrov, ktoré tiež disponujú pomerne dobrou elasticitou.  Pri povrchových materiáloch je podstatný aj parameter odolnosti voči oteru, ktorý je uvádzaný na certifikáte výrobku. Porovnateľne podstatná je aj stálofarebnosť poťahu. Na označenie kvality sedacieho nábytku je používaných päť stupňov kvality - od stupňa A, po stupeň E, čo je najmenej kvalitná kategória. Ku komfortnému sedeniu sú vyhľadávané rozmerovo vyššie varianty, z ktorých sa pohodlne vstáva.

FOTO: DESIGN HOUSE

späť
Tvorba www stránok: www.nainternete.sk