Vitajte na stránkach www.printovemedia.sk

Úložné priestory obrázok 1
Úložné priestory

Pre interiéry, ktoré chcú znamenať viac než len miestnosti k prebývaniu, kreatívni dizajnéri ponúkajú bohatý vesmír nápadov. V zariaďovaní dominujú čisté línie a harmonické tvary. Z funkčného hľadiska prevládajú praktické riešenia, ktoré poskytujú maximálny komfort.  

Samostatne stojace skrine, ktoré poznáme z domácností starých mám, sa z interiérov nevytratili, len sa zmodernizovali. Je stále veľa používateľov, ktorí nachádzajú v podobe tohto úložného priestoru vo svojej domácnosti mnohé vzhľadové aj účelové výhody. Samostatne stojace skrine sú najčastejšie vyrábané z dreva. Obľúbenými materiálmi sú dreviny z listnatých stromov, aj z ihličnanov. Ak chcete zachovať ich prirodzený vzhľad a štruktúru čo najdlhšie, skrine pravidelne ošetrujte prostriedkami určenými na údržbu dreva. Odborníci odporúčajú najmä preventívne používanie prípravkov vyrobených na prírodnej báze, ktoré spĺňajú nielen hygienické, ale aj ekologické požiadavky súčasnej doby. Inou verziou sú skrine z drevo – vláknitých dosák, z drevotriesky.

Úložné priestory obrázok 2

Moderné varianty
Vstavané skrine sa obvykle zhotovujú na mieru. Prirodzená požiadavka na tento typ úložných priestorov je harmonické zakomponovanie do interiéru, s maximálne možným praktickým využitím. V domácnostiach sú preferované najmä modely s veľkorysým vnútrom. Ich inštalácia je možná pozdĺž celých stien, do výšky až po strop. Moderné vstavané skrine sú priestranné, využívajú každý centimeter štvorcový, ale nezaberajú veľa miesta. Možnosť určenia vzhľadu, hĺbky a dĺžky sa javí ako ideálne riešenie pre mnohých užívateľov. Obľúbené varianty vstavaných skríň sú s posuvnými dverami, často s použitím skiel či zrkadiel. Pri ich výbere dbajte na to, aby posuvný systém bol vybavený gumovými kolieskami, ktoré zabezpečia nehlučnosť pri manipulácii a preferujte modely s poistkou, proti nežiaducemu vybočeniu z koľajníc. Rámy a profily sú najčastejšie vyrábané z hliníku alebo ocele, a to v mnohých farbách a odtieňoch. Materiály sú charakteristické trvácnosťou a odolnosťou voči mechanickému poškodeniu. Princíp variability funguje aj pri vnútornom vybavení. Konkrétny výber záleží od individuálnych potrieb a predstáv užívateľov. Vstavané skrine  vo vnútri môžu disponovať praktickým kombinovaným závesným a policovým systémom, ako aj špeciálnymi vešiakmi a držiakmi.

späť
Tvorba www stránok: www.nainternete.sk