Vitajte na stránkach www.printovemedia.sk

Trendy súčasnosti obrázok 1
Trendy súčasnosti

Súčasný životný trend oneskoruje materstvo, nakoľko ženy študujú, pracujú, mladé páry si najskôr zabezpečujú bývanie a istý životný štandard, a až potom začnú vážne premýšľať o dieťati. 

Materstvo odďaľujú aj spontánne potraty, pritom vek nie je ich jediným dôvodom. Radia sa k nim aj ďalšie rizikové faktory - cigarety, alkohol, drogy, stres... Pri samovoľnom potrate je potrebné sa zaujímať o jeho príčinu a absolvovať genetické, imunologické a hematologické vyšetrenia. Odborníci tvrdia, že v prvých troch mesiacoch sú spontánne potraty pomerne časté. Príčin je viacero, jednou z nich je aj fakt, že v súčasnosti ženy rodia v priemere tridsať až tridsaťdva ročné a najvhodnejšie biologické podmienky na priebeh tehotenstva je vek o pár rokov nižší. Niekedy je ťažké zistiť príčinu spontánneho potratu. Často sú spojené aj s genetickou chybou plodu. Chromozómy sa môžu zle zdvojiť, dôjde k vývojovej chybe a teda aj k skorému samovoľnému potratu. Ďalšia príčina spontánneho potratu sa môže nachádzať v organizme matky, konkrétne na základe rôznych gynekologických ochorení. Problémom je napríklad vrodená alebo získaná anatomická odchýlka maternice. Nesprávny tvar, sklon alebo veľmi malá veľkosť maternice sa niekedy upraví až po viacerých spontánnych potratoch. Iné ženy môžu mať slabé maternicové hrdlo, ktoré sa samo otvára pri narastajúcej váhe plodu. V týchto prípadoch dochádza k potratu väčšinou až po dvanástom týždni tehotenstva. Problémom môžu byť niekedy aj hormóny, najmä v súvislosti s nedostatočnou funkciou štítnej žľazy alebo nadobličiek.

Trendy súčasnosti obrázok 2

Tehotenstvo
Ženy, ktoré plánujú otehotnieť alebo sú tehotné, by sa mali vyhýbať konzumácii surového alebo nedostatočne tepelne upraveného mäsa, vajíčok alebo mlieka priamo od kravy. Pri konzumácii zeleniny a ovocia zo záhradky, kam sa môžu dostať voľne žijúce mačky, treba dbať na zvýšenú hygienu a zeleninu aj ovocie starostlivo umývať. Pre tehotné ženy nie je vhodné kontaktovať voľne žijúce mačky, aby predišli prípadnej nákaze - toxoplazmóza.

 

 

späť
Tvorba www stránok: www.nainternete.sk