Vitajte na stránkach www.printovemedia.sk

Systém Ytong obrázok 1
Systém Ytong vyrieši stavbu do detailu

Ak sa chystáte začať s výstavbou domu, starostlivo to zvážte. Nielen čo sa nákladov týka, ale aj času, ktorý strávite vyberaním dodávateľov a zisťovaním množstva informácií. Myslieť by ste však mali aj na to, čo vás bude stáť samotná prevádzka domu.

Stavebný systém Ytong je známy ako rýchle a jednoduché riešenie výstavby. Obľúbený je tiež pre svoju ľahkú tvarovateľnosť, vďaka ktorej je minimum stavebného odpadu aj v prípade tvarovo atypických projektov. Systémové stavanie s Ytongom však znamená oveľa širšie možnosti, ako stavať efektívne a bez rizika. Ytong predstavuje kompletné riešenie stavby – okrem tvárnic a prekladov sú to diely pre výstavbu stropu, strechy, schodov. Tieto masívne prvky prispievajú k vynikajúcim tepelnoizolačným vlastnostiam a zvyšujú celkový komfort bývania. V strope je možné viesť napríklad inštaláciu a strecha zabraňuje letnému prehrievaniu. Schodiskové diely výrobca dodáva pripravené na mieru podľa projektovej dokumentácie. Tepelnoizolačná rada je určená pre jednovrstvové murovanie bez zatepľovania, a to aj pri nízkoenergetických a pasívnych domoch.

Kvalitu stavby tvoria detaily

Systém Ytong je neustále dopĺňaný o ďalšie prvky, ktoré minimalizujú riziká tepelných mostov a vznik kritických miest. Jedným z inovatívnych prvkov je pilierová tvárnica. Ako už sám názov napovedá, umožní jednoduché vytvorenie pilierov. Ďalším využitím môže byť zvýšenie únosnosti a stability stien, prenos horizontálnych tlakov alebo vytvorenie zvislého inštalačného kanála. Výrobca tiež reagoval na dopyt súčasných investorov, pre ktorých sa už stalo štandardom inštalovanie vonkajších žalúzií. Systém teda doplnil o žalúziový kastlík, ktorý je plne kompatibilný s celým systémom a je vhodný pre väčšinu vonkajších žalúzií na našom trhu. Vyrába sa z purenitu, ktorý je vodeodolný, trvanlivý a neobsahuje škodlivé chemické látky. Jeho vlastnosti oceníte v prípade nízkoenergetickej a pasívnej výstavby – umožňuje vytvoriť detail bez tepelných mostov. Do systému, ktorý sa donedávna prezentoval heslom „od pivnice po strechu“ pribudol tiež komín. Teda sa dá povedať, že s Ytongom môžete stavať od samotných základov – do systému tento rok pribudne aj špeciálna rada zakladacích tvárnic a skončí komínovým systémom.

Novodobé knižnice obrázok 2

Riešenia pre povrchové úpravy

Pre perfektný výsledok výstavby pribudli do systému aj novinky, ktoré slúžia k povrchovým úpravám a boli vyvinuté špeciálne pre prácu s Ytongom. Vonkajšia ľahčená omietka zaistí ochranu steny aj pri dlhodobom striedaní teplôt a vlhkostných pomerov a napomáha celkovej kvalite prevedenia stavby, keď je minimalizované riziko prasklín a vytvorené podmienky na dlhú životnosť. Pre vnútorné úpravy Ytong vyvinul odľahčenú vnútornú omietku a hladenú vnútornú stierku. Vnútorná vápenno-cementová omietka umožní vďaka svojej zrnitosti 0,5 mm vytvárať veľmi hladké povrchy. Je mimoriadne priedušná a urýchľuje vysychanie stavby, zvyšuje tepelnoizolačné vlastnosti steny aj celkovú tepelnú pohodu. Vyniká tiež veľkou výdatnosťou, malou spotrebou a jednoduchou aplikáciou bez penetrácie. Pomáha k celkovému zrýchleniu povrchových úprav v interiéri. Vnútorná stierka, vystužená vláknami, umožní vytvárať mimoriadne hladké povrchy a pre docielenie extra hladkého efektu je možná finálna úprava brúsením. Je vysoko priedušná, pohlcuje vodnú paru a tým reguluje vzdušnú vlhkosť. Vďaka alkalickému zloženiu znemožňuje rozvoj plesní a rias. Ďalšou výhodou je, že je ľahko opraviteľná po poškodení či pri úpravách interiéru.

Dodávateľ ako partner

Systém Ytong ponúka aj široké možnosti poradenských služieb. Rozhodnúť sa pre jedného dodávateľa je nielen úsporou vášho času a zárukou kvalitného výsledku, získate tým aj podporu pri všetkých krokoch výstavby - od plánov, až po samotnú realizáciu. www.ytong.sk

späť
Tvorba www stránok: www.nainternete.sk