Vitajte na stránkach www.printovemedia.sk

Sólo pre osvetlenie obrázok 1
Sólo pre osvetlenie

Pri osvetlení domácnosti je potrebné vnímať množstvo svetla v interiéri, vernosť podania farieb, vytvorenie vhodnej svetelnej atmosféry, spotrebu elektrickej energie a bezpečnosť. Základom je účelnosť popri prirodzenej estetickej požiadavke na dizajn svietidla a doplnkov.

Svietidlo  je dôležitým aspektom interiérových dekorácií, nakoľko sa jedná o doplnok, ktorý podčiarkuje atmosféru prostredia. Najnovšie technológie, v kombinácií s pokrokovou technikou, prinášajú štýlové riešenia nielen v kvalite a dizajne samotných svetelných zdrojov, ale aj pri realizácii elektroinštalácie v domácnosti a vzhľade jej doplnkov vo forme vypínačov a zásuviek.

Elektroinštalácia
Ak sa práve chystáte vybudovať novú elektroinštaláciu vo svojej domácnosti, na úvod potrebujete návrh zásuvkových a svetelných rozvodov. Je dobré mať konkrétny plán o umiestnení prístrojov a svietidiel, aby v projekte elektroinštalácie bolo možné navrhnúť praktické využívanie vypínačov a zásuviek na stále i príležitostné používanie. Okrem počtu, nepodceňte ani požadovanú polohu a výšku. Pri návrhu umiestnenia vypínačov v domácnosti možno vychádzať z niekoľkých princípov. Konkrétne svietidlo je možné zapínať a vypínať jedným klasickým vypínačom. Na schodisku, chodbách, v miestnostiach s častým pohybom a v priestoroch s viacerými vstupmi je vhodné svetelné zdroje ovládať viacerými vypínačmi. A to schodiskovými a krížovými, ktoré sú prepojené troj a štvoržilovými káblami. Toto riešenie je možné nahradiť aj takzvaným impulzným spínaním – tlačidlami. Centrálnym vypínačom je možné vypnúť ľubovoľné svietidlá. Svetelné zdroje v domácnosti sa dajú ovládať aj diaľkovým ovládaním. Jeho inštalácia je jednoduchá a elegantná, umožní komfortné ovládanie nielen svietidiel, ale aj iných zariadení.

Sólo pre osvetlenie obrázok 2

Štýlové doplnky
Módnymi hitmi medzi farbami vypínačov sú piesková, champagne, šedá, granátové jablko a oceľová. V detských izbách je to ružová, zelená a palácovo modrá. Na súčasnom trhu je k dispozícii niekoľko desiatok farebných kombinácií vypínačov a zásuviek, čo umožňuje vytvoriť dokonalý súlad celkového dizajnu interiéru s jeho najmenšími detailmi. Z hľadiska komfortu užívania je dôležité správne rozmiestnenie vypínačov. Vypínače umiestňujte v tesnej blízkosti dvier na stranu s kľučkou, aby umožňovali jednoduchú manipuláciu.

FOTO: EGLO

späť
Tvorba www stránok: www.nainternete.sk