Vitajte na stránkach www.printovemedia.sk

Slnečný relax obrázok 1
Slnečný relax

Vitamín D účinkuje v ľudskom organizme podobne ako kľúč v zapaľovaní auta. Auto nepôjde, kým neotočíte kľúčom a nenaštartujete motor. Rovnako nebude pracovať ani ľudský imunitný systém, ak nie je biochemicky aktivovaný vitamínom D.

Nedostatok vitamínu D v ľudskom organizme môže byť spoločným menovateľom pre mnoho ochorení. Najnovšie zahraničné štúdie zistili, že 59 % populácie má nedostatok vitamínu D. Navyše, asi 25 % ľudí z toho má až extrémne nízku úroveň vitamínu D v organizme. Tieto štúdie dokumentujú aj spojenie medzi nedostatkom vitamínu D a uloženým telesným tukom, čo podporuje teóriu, že slnečné žiarenie podporuje, okrem iného, aj stratu telesného tuku.

 

 

 

Slnečný relax obrázok 2

Imunitný systém
Ľudia žijú, pracujú a športujú v uzatvorených a klimatizovaných miestnostiach, pod umelým svetlom, čo spôsobuje nedostatok vystavenia tela prirodzenému slnečnému svetlu. Bez vitamínu D je imunitný systém T buniek neaktívny a poskytuje len malú alebo žiadnou ochranu proti napadnutiu ľudského tela mikroorganizmami a vírusmi. S vitamínom D v krvnom riečisku sa však tieto bunky ozbroja a začnú vyhľadávať votrelcov, ktorých zničia a dokážu z organizmu vylúčiť. Odborníci vedia, že vitamín D je dôležitý aj pre absorpciu kalcia a že redukuje náchylnosť k infekčným chorobám - chrípka a podobne. Aktivuje imunitný systém a umožňuje mu, aby fungoval efektívnejšie. Je prirodzene kompatibilný s ľudským telom, pretože ľudské telo si vyrába vitamín D aj samo, ak dostane k tomu príležitosť. Bez vitamínu D je imunitný systém neaktívny a poskytuje len malú alebo žiadnou ochranu proti napadnutiu organizmu mikroorganizmami a vírusmi. Ľudský imunitný systém nemôže byť plne funkčný, ak nie je aktivovaný vitamínom D.

 

 

 

 

späť
Tvorba www stránok: www.nainternete.sk