Vitajte na stránkach www.printovemedia.sk

Sila prírody obrázok 1
Sila prírody

Využite mocnú silu prírodných látok a doprajte si vhodnú pleťovú masku, ktorú si namiešate sami. Veď takmer všetko, čo je možné zjesť, je možné použiť aj na osvieženie pokožky.

Pred aplikáciou prírodných masiek dodržiavajte určité pravidlá. Masky nanášajte na očistenú a suchú pleť, vyhýbajte sa očiam a očnému okoliu. Pre lepšie vstrebávanie výživných látok je dobré pleť najprv prehriať a prekrviť krátkym naparením kože, horúcim kúpeľom alebo masážou tváre. Pokožku môžete ošetriť aj vlažným čajom zo šalvie, ktorý ju dokonale prečistí. Po aplikácii prírodných pleťových masiek vrstvu masky dôkladne odstráňte teplou vodou, tvár osušte a jemne na ňu naneste krém.

Prírodná maska
Na dehydrovanú, unavenú a mdlú pleť - bez farby pomôže mrkvová maska, ktorá pokožke dodá ľahko opálený vzhľad. Potrebujete jednu mladú mrkvičku, jednu lyžicu tvarohu a jednu lyžičku olivového oleja. Najskôr postrúhajte mrkvu na čo najjemnejšie, potom pridajte polievkovú lyžicu tvarohu a na záver lyžičku olivového oleja. Zmes vymiešate na hustú kašu a nanesiete na tvár. Pleťovú masku nechajte pôsobiť maximálne pätnásť minút a môžete ju aplikovať niekoľkokrát mesačne.

Účinná hydratácia
Jahody obsahujú vitamín A, B, E a organické kyseliny – kyselinu jablčnú, citrónovú, šťaveľovú a iné. Pomocou jahodového pyré môžete svojej tvári dopriať báječné osvieženie, skvelú hydratáciu a zjemnenie vrások. Šťava z jahôd dokáže vyliečiť aj malé ranky a drobné popáleniny, vytvorené z prudkých slnečných lúčov. Vidličkou rozotrite plnú hrsť jahôd, pridajte lyžicu olivového oleja, to zmiešajte so štyrmi lyžicami tvarohu a vzniknutú zmes naneste v hrubej vrstve na tvár a krk. Prírodnú hydratačnú masku nechajte pôsobiť pätnásť až dvadsať minút.


Sila prírody obrázok 2

Čistiace účinky
Na mastnú pleť pomôžu zemiaky, citrón, med a droždie. Pleť ošetrite tampónmi namočenými do zemiakovej šťavy - má sťahujúce a čistiace účinky. Citróny pokožku nielen osviežia, ale regulujú aj látkovú výmenu, sťahujú póry a majú vypínací efekt. Citrónová šťava má aj skvelé bieliace účinky. Masku z citrónovej šťavy, zmiešanú s medom a tvarohom, naneste na tvár a zmyte po pätnástich minútach. Na mastnú pokožku je vhodná aj medová maska s droždím. Rozmrvte okolo sto gramov čerstvého droždia, pridajte lyžicu medu a štyri kávové lyžičky sladkej smotany. Všetky ingrediencie vymiešajte do konzistencie pasty a naneste na tvár.

Výživa pleti
Na suchú pleť pomôžu pomarančové, žĺtkové a mandľové masky. Na pomarančovú masku našľahajte štyri lyžice tvarohu so šťavou z polovice pomaranča a dužinu z druhej polovice pridajte k tejto zmesi. Naneste na tvár a krk a nechajte pôsobiť tridsať minút. Pleť tak dosiahne nielen prísun vitamínov, ale aj minerálov, čo ju osvieži a rozžiari. Výživná žĺtková maska na suchú pleť odstráni aj prejavy únavy. Stačí jeden žĺtok, lyžica oleja, prípadne niekoľko kvapiek vitamínu AD. Na prípravu mandľovej masky najskôr vymixujte v mixéri za hrsť mandlí a polovicu uhorky, potom pridajte čajovú lyžičku medu a čajovú lyžičku jogurtu a všetko spolu vymiešajte na hladkú zmes. Masku naneste na tvár a nechajte pôsobiť.

späť
Tvorba www stránok: www.nainternete.sk