Vitajte na stránkach www.printovemedia.sk

Rýchle občerstvenie obrázok 1
Rýchle občerstvenie

Elegantne jednoduchý alebo extravagantný, štýlovo rovný alebo oblúkový. Je viacero možností ako môže barový pult v modernej kuchyni pôsobiť.

Otvorená kuchyňa je súčasťou moderného životného štýlu a trendom aktuálnej bytovej architektúry. Barové sedenie je zas typickou súčasťou otvorenej kuchyne v štýlovom interiéri, pričom súčasne plní dve funkcie. Priestor rozdeľuje a zároveň spája. Elegantne oddeľuje kuchynský priestor určený na prípravu jedál od ostatného obytného priestoru v domácnosti.

Vzdušnosť
Pri zariaďovaní kuchýň s minimalistickým poňatím je zámerne kladený dôraz na zachovanie voľného priestoru a vzdušnosti. Štýl podčiarkuje a vyzdvihuje originálne dispozičné riešenia, ako aj praktické vybavenie, medzi ktoré barové sedenie v kuchynskej zóne domu a bytu bezpochyby patrí.  

Komfort pri užívaní
Trendový barový pult môže disponovať širokou len okolo tridsať až štyridsať centimetrov, nakoľko prioritne slúži na rýchle alebo občasné občerstvenie. Doska pohodlného barového pultu by však mala vyčnievať nad jeho zvislou stenou minimálne dvadsať centimetrov, aby bol pod ňou dostatočný priestor.

Rýchle občerstvenie obrázok 2

Praktické zásady
Pri barovom sedení je dobré počítať s pevným stupienkom na podoprenie nôh buď na stoličke, alebo v spodnej časti konštrukcie barového pultu. Na barovú stoličku postačí priestor hlboký okolo tridsať päť centimetrov. Obvyklá výška barového pultu je okolo sto a viac centimetrov, preto barová stolička by mala byť v limite cca sedemdesiat až osemdesiat päť centimetrov.

Moderné materiály
Najbežnejšími materiálmi na aktuálnom trhu, z ktorých sú barové pulty vyrobené, sú MDF a HDF dosky, prípadne drevo. Menej častým, nie však neobvyklým materiálom, je kov, prírodný a umelý kameň alebo špeciálne tvrdené sklo. Z hľadiska dizajnu je väčšina týchto módnych solitérov atraktívnych kuchýň na rovnocennej estetickej úrovni.

FOTO: DESIGN HOUSE

späť
Tvorba www stránok: www.nainternete.sk