Vitajte na stránkach www.printovemedia.sk

Relax pri čaji obrázok 1
Relax pri čaji

Čaje patria medzi najpopulárnejšie nápoje na svete. Ich účinky sú rôzne - niektoré prospievajú zdraviu, iné výborne chutia, no väčšina osvieži a spríjemní deň.

Len málokto nepozná rôznorodosť bylinkových a ovocných čajov, ktoré ľudí sprevádzajú od narodenia, až po zrelý vek. Spomedzi množstva druhov bielych, čiernych a zelených čajov sú pre svoje špecifické vlastnosti mnohými ľuďmi vyhľadávané práve tie zelené. Zelený čaj je charakteristický svojou ľahkou a sviežou chuťou. Na kilogram kvalitného zeleného čaju treba ručne nazbierať 20 000 výhonkov. Na rozdiel od čierneho čaju, ktorý je fermentovaný, zelený čaj je iba usušený, čím si zachováva najviac liečivých zložiek. V Číne – v kolíske čaju, sa ako prvý vyrábal zelený čaj z listov rastliny Camelia Sinensis. Čerstvo nazbierané lístky sa sušia alebo zaparujú, čo v čaji zachováva zdraviu prospešné antioxidanty, ktoré sú základom jeho liečivých účinkov.

Relax pri čaji obrázok 2

Liečivé účinky
Zelený čaj výrazne zlepšuje náladu a pocit duševnej sviežosti. Predlžuje vek a spomaľuje procesy starnutia. Znižuje krvný tlak, cholesterol v krvi, zrýchľuje metabolizmus a známe sú aj jeho protirakovinové účinky. Japonci zistili liečivé účinky tohto čaju pri vyše dvadsiatich chorobách a proti ďalším šesťdesiatim pôsobí preventívne. Lístky zeleného čaju obsahujú aj látku, ktorá pomáha odbúrať tuky v tele. Nemeckí vedci v Ústave na výskum výživy odhalili, prečo zelený čaj podporuje aj chudnutie - trieslovina epigalokatechingalát napomáha rýchlemu štiepeniu tukov. Zelený čaj zalievajte vodou s teplotou do 80 °C a nálev lúhujte približne dve až tri minúty.

späť
Tvorba www stránok: www.nainternete.sk