Vitajte na stránkach www.printovemedia.sk

Radosť z pohybu obrázok 1
Radosť z pohybu

Cvičenie pomáha normalizovať kyslíkový režim organizmu - zlepšuje prísun kyslíka k tkanivám. Už aktivity nízkej intenzity – chôdza, beh, plávanie, bicyklovanie, veslovanie, skákanie cez švihadlo a mnoho iných, zlepšujú nielen kondíciu, ale formujú aj postavu.

Kým pri aeróbnom cvičení sa zaobídeme bez pomôcok, pri kondičnom cvičení používame trenažér, ktorý nám umožní robiť vytrvalostné aktivity, s prvkami sily a rýchlosti. Či sa rozhodneme pre cvičenie na orbitreku, stacionárnom bicykli, veslárskom trenažéri alebo pre nordic walking, vždy je potrebné klásť dôraz na pravidelnosť cvičenia so správnymi pohybovými návykmi. K výdatnému posilňovaniu svalových skupín slúžia aj silové tréningy. Postava sa dá formovať a zdravie utužovať aj aeróbnymi tréningami, do ktorých patrí aj tanec a joga, pri ktorých dochádza k rovnakému spevňovaniu a zosilňovaniu svalstva.

 

Radosť z pohybu obrázok 2

Relax
Stres pôsobí negatívne na zdravie. Okrem cvičenia, ktoré stres významne odbúrava, je potrebné naučiť sa aj relaxovať. Keď sa cítite unavení, nájdite si pokojné miesto- hlboko sa nadýchnite, počítajúc do piatich, potom pomaly vydychujte a urobte to niekoľkokrát. Potom si urobte kúpeľ, zapáľte si sviečky, pustite si príjemnú hudbu a pokojne oddychujte. Prečítajte si peknú knihu, alebo si prelistujte časopis. Nájdite si obľúbené činnosti, pri ktorých viete relaxovať - spievanie, maľovanie, fotografovanie, tanec, záhradkárstvo, rybolov – čokoľvek, čo udrží vašu myseľ ďaleko od vecí, ktoré vám spôsobujú stres a od ktorých si potrebujete oddýchnuť.

 

 

 

 

 

späť
Tvorba www stránok: www.nainternete.sk