Vitajte na stránkach www.printovemedia.sk

Pre potešenie oka aj duše obrázok 1
Pre potešenie oka aj duše

Nové trendy v záhradnej architektúre hovoria o menšom počte rastlinných druhov. V okrasných záhradách sú preferované nielen vždyzelené tvarovateľné dreviny, ale aj trávy a bambusy, dlhšie kvitnúce trvalky, popínavé rastliny a zeleň v nádobách.

Z pohľadu estetiky v okrasných záhradách dobre vyniknú netradične riešené záhony. Reprezentatívny charakter priestoru dodá aj trávnik. Okrasný biotop poskytne domácim aj návštevníkom príjemné chvíle relaxu. Rekreačný trávnik je praktická viacúčelová zelená plocha, slúžiaca na rôzne druhy športov a oddychových aktivít. Ekologický trávnik je trávnatý porast lúčneho charakteru, ktorý sa skladá nielen z trávy, ale aj zo zmesi lúčnych kvetov. V každej záhrade pôsobí harmonicky – poskytuje chvíle oddychu a pohody. Aj úžitková záhrada môže pôsobiť efektne, ak je doplnená o dekoračné prvky. Chodníky je možné, okrem klasických materiálov na ich budovanie, vysypať kôrou, drveným tehliarskym črepom alebo štrkom.

Pre potešenie oka aj duše obrázok 2

Atraktívne efekty
Dekoratívny kameň v záhrade je kombinácia prirodzenosti a krásy. Môže očariť nielen svojím tvarom a farbou, ale aj atmosférou, ktorú je schopný vytvoriť. Často využívanými kameňmi je štiepaný kameň, pieskovec, vápenec, kvarcit, rula, andezit, bridlica, travertín alebo mramor. Väčšie okruhliaky pôsobia zaujímavo aj ako samostatné solitéry. Balvany sú záhradnými architektmi využívané ako dizajnové prvky prostredia a ako doplnok ku skalkám. Dekoračný štrk je zmes prírodných kameňov, ktoré sú vhodné a často používané na dekoračné zásypy v záhradách - v okolí domov, kvetov a stromov. Štrk v záhrade originálne pôsobí aj s inými materiálmi. Vhodne korešponduje s dlažbou aj tehlami. Na trhu je k dispozícii v rôznych veľkostiach a v širokej farebnej škále.  Od tmavošedej a medovo hnedej, cez ružovú a červenú, až po svetlosivú a bielu.

späť
Tvorba www stránok: www.nainternete.sk