Vitajte na stránkach www.printovemedia.sk

Potešenie oka aj duše obrázok 1
Potešenie oka aj duše

Slovanská bohyňa lásky, krásy a harmónie Lada symbolizuje mladosť a radosť podobne ako rímska Venuša, grécka Afrodita a germánska Freya. No Lada je vnímaná aj ako kráľovná kvetenstva.

Potreba spojenia človeka s prírodou pretrváva veky a utlmiť ju nedokázali ani tie najmodernejšie výdobytky civilizácie. Bez kontaktu s prírodou by sme sa cítili ako siroty – smutní a opustení. Príroda inšpiruje, regeneruje a upokojuje. Dodáva radosť, dobrú náladu a optimizmus. Kvety spríjemňujú prostredie, vytvárajú pocit harmónie a útulnosti.


Potešenie oka aj duše obrázok 2

Reč kvetov
Aj kvety vedia rozprávať – vedia vyjadriť nielen úctu, náklonnosť a lásku, ale aj hlbokú myšlienku. Sú schopné dať najavo city a vyjadriť to, čo človek nedokáže vyjadriť verbálne. Darovaná frézia symbolizuje nevinnosť, gerbera vernosť, gladiola vznešenosť, hortenzia úprimnosť a porozumenie. Kosatec vyjadruje obetavosť, konvalinka fyzickú a duševnú krásu. Narcis symbolizuje samoľúbosť, orgován túžbu, orchidea zamilovanosť a pivónia želanie odhodiť zábrany. Červená ruža hovorí milujem ťa, biela prosí o odpustenie a žltá blahoželá k úspechu. Ruža ružovej farby je symbolom partnerského šťastia, fialová vďačnosti a oranžová okúzlenia. Slnečnica je prejavom radosti, snežienka žiarlivosti a sedmokráska predpokladá spokojné partnerské spolužitie. Strelícia vyjadruje pozitívne pocity a tulipán dodáva energiu. Ľalia červená nabáda k duševnému rozvoju, žltá hovorí o príťažlivosti a ľalia biela symbolizuje čistotu.

späť
Tvorba www stránok: www.nainternete.sk