Vitajte na stránkach www.printovemedia.sk

Pohladenie tela aj duše obrázok 1
Pohladenie tela aj duše

Už pred tisíckami rokov sa znavené telá mandarínov, faraónov a sultánov pokorne zverovali do rúk skúsených masérov. Masáž, to je zázrak - tvrdia milovníci uvoľňujúcej procedúry.

Masáž dnes prežíva renesanciu. Niet sa čo čudovať. Zatiaľ čo myseľ prostredníctvom telefónov, internetu a iných médií kŕmime množstvom informácií, k telu sa správame často macošsky. Pritom stav po masáži neraz pripomína eufóriu a samotný dotyk má priam zázračnú moc.

Pohladenie tela aj duše obrázok 2

Hormóny šťastia
Cielená masáž naštartuje hormóny šťastia, uvoľňuje hormóny blaženosti – endorfíny, vďaka ktorým sme menej citliví na bolesť. Povzbudzuje produkciu niektorých molekúl, ktoré majú relaxačný a antidepresívny účinok. Masáž zlepšuje krvný obeh a upravuje činnosť lymfatického systému. Pokožka sa prekrví, dostane ten správny šmrnc. Masáž je vlastne dopingom pre upracované telo, ktoré prechádza tortúrou sedenia za kancelárskym stolom alebo iným dlhodobým neprirodzeným stavom. Aj preto by sme si masáže mali dopriať pravidelne. Masáž je skutočným pohladením nielen tela, ale aj duše. Drvivá väčšina ľudí sa po masážnych seansách lepšie zotavuje nielen z fyzických bolestí, ale aj zo psychických ťažkostí. Aby ste sa po masáži cítili ako znovuzrodení, a nie ako po výprasku, je dobré sa zveriť do rúk kvalifikovanému masérovi – odborníkovi, ktorý dodá vašim svalom pružnosť a mysli rovnováhu. Doprajte si slastné pocity a blahodarné účinky pri relaxe a  masáži. 

späť
Tvorba www stránok: www.nainternete.sk