Vitajte na stránkach www.printovemedia.sk

nápaditá obývačka obrázok 1
Nápaditá obývačka

Krása má tisíce podôb, jej podstata zostáva navždy tajomstvom. Niekedy zažiari na tých najnečakanejších miestach, inokedy ju hľadáme celkom márne.

Krása je najčastejšie tvorená prostredníctvom umenia. Umenie sa usiluje transformovať krásu do foriem, ktoré možno počuť, cítiť, vidieť a dotýkať sa ich. S týmto zámerom je tvorená nielen hudba, poézia, maľba a sochárstvo, ale aj nábytok a bytové doplnky dneška.

 

nápaditá obývačka obrázok 2

Pre potešenie oka
Moderný bytový dizajn sa snaží povýšiť interiér na čosi viac než je priestor kde neprší, nesneží a nefúka. Vnímavý človek do svojho obydlia vtkáva nielen svoj um, ale aj dušu - vyzrádza mu svoje sny a uplatňuje v ňom fantáziu. Domov ho na oplátku môže upokojiť, pohladiť a  pritúliť. Vzájomná komunikácia sa môže vo svojich nekonečných premenách neustále zušľachťovať a dosiahnuť fascinujúce výsledky. Je viacero materiálov, ktoré v domácnosti potešia oko aj dušu. Bytová kultúra prezrádza veľa nielen o nás, ale aj o znakoch a prioritách spoločnosti, ktorej sme súčasťou. V dôsledku zmeny životných podmienok a technického pokroku sa menia aj naše domácnosti. V súčasnosti sa dizajnéri a výrobcovia nábytku prestávajú báť nevšedných farebných a materiálových kombinácií a odvážnymi spojeniami dosahujú efektné výsledky. Jednotlivé kusy sú pestrejšie a neortodoxnejšie. Boduje vtipná hravosť materiálov a farieb. Dôraz sa kladie na výraznejšie solitéry, ktoré interiéru dominujú a určujú jeho charakter. Módny dizajn sa nevyhýba ani spájaniu protikladných línií a tvarov - hranatých s oblými, prísne geometrické tvary bývajú často doplnené mäkšími. Jednou z najcharakteristickejších čŕt súčasnosti je uvoľnenosť a zrušenie diktátu jedného smeru. Pri zariaďovaní domácnosti je možné riadiť sa vlastným vkusom a fantáziou, kombinovať nielen viaceré materiály, ale aj štýly. Nie kvantita, ale kvalita prvkov je na poprednom mieste.

FOTO: DESIGN HOUSE

späť
Tvorba www stránok: www.nainternete.sk