Vitajte na stránkach www.printovemedia.sk

mrazivá vášen obrázok 1
Mrazivá vášeň

Potravinové skrine sú v kuchyni nevyhnutné - poskytujú priestor na uskladnenie potravín. Chladničky a mrazničky však zabezpečujú aj ich dlhšiu trvanlivosť a čerstvosť, preto je dobré ich výberu a umiestneniu venovať náležitú pozornosť.

V kuchyni je možné uchovávať čerstvé či zmrazené potraviny zvlášť v samostatnej chladničke aj v mrazničke, alebo v ich kombinácii. Modely môžu byť voľne stojace alebo zabudované. Kombinovaných variantov je veľa - jednodverové alebo dvojdverové, s umiestnením mrazničky hore alebo dole, prípadne chladnička s malou integrovanou mrazničkou. Ak si uvedomíte, že chladnička aj mraznička sú na zdroj elektrickej energie pripojené prakticky non stop, je potrebné si pri kúpe všimnúť aj ich spotrebu.

Inteligentné modely
Na trhu sú k dispozícii inteligentné chladničky s automatickým odmrazovaním, ktoré si kontrolujú a riadia vytváranie a rozpúšťanie námrazy samy . Modely Side-by-Side majú zabudovaný No Frost systém - bez námrazový systém chladenia. Potešia každého so zmyslom pre dokonalú funkčnosť.  Sú ekonomické, efektívne a bezpečné. Ich výberom užívateľ neriskuje žiadne kompromisy. Kombinácia inteligentných technológií a sofistikovaných tvarov vyzdvihuje estetiku každej kuchyne rovnako, ako kvalitu života v nej. Na mrazničkách a chladničkách vo všeobecnosti je dôležitý počet hviezdičiek, ktorý informuje o tom, pri akej teplote je možné potraviny skladovať. Jedna hviezdička znamená - 6 °C. Na dlhodobé uskladnenie potravín sú najvhodnejšie spotrebiče s minimálne tromi hviezdičkami.

mrazivá vášen obrázok 2

Umiestnenie
Aby chladnička a mraznička mohla pracovať spoľahlivo a bez zvýšených nákladov na prevádzku, odborníci odporúčajú umiestniť ich mimo iných tepelných zdrojov v kuchyni, ale aj mimo dopadu priamych slnečných lúčov. Pri umiestnení chladničky a mrazničky v kuchyni dbajte na to, aby sa spotrebiče nedotýkali stien sporáka. Pri používaní rúry sa prehrieva bočná stena sporáka, ktorá by v takomto prípade ohrievala aj stenu chladničky či mrazničky a izolácia nedokáže vysokým teplotám odolávať bez následkov. Ak sa chladnička alebo mraznička začne vo vnútri ohrievať, zvýši sa činnosť kompresora chladenia a pri dlhodobom pôsobení tepla môže dôjsť aj k poškodeniu izolácie a vnútorných plastov. Voľne stojaca chladnička a mraznička má mať v zadnej časti voľný priestor - ideálne okolo troch centimetrov, aby sa odvetrávali. Spotrebiče je nevhodné inštalovať do uzavretých skríň. Skrine musia mať zadné a spodné odvetrávanie. Ak je chladnička alebo mraznička umiestnená vedľa kuchynskej linky, tá má mať v stene zabezpečenú vetraciu medzeru. Vysoká teplota a nesprávne odvetrávanie spotrebičov majú za následok zvýšenú spotrebu elektrickej energie a prehrievanie kompresora.

FOTO: MIELE

späť
Tvorba www stránok: www.nainternete.sk