Vitajte na stránkach www.printovemedia.sk

Módne účesy obrázok 1
Módne účesy

Účes môže byť pútavou, atraktívnou, či zmyselnou ozdobou každého človeka. Niekedy však snaha o dokonalý vzhľad vlasov vychádza nazmar. Prácne vytvorený účes môže zničiť počasie, pokrývka hlavy, ale aj zlý stav vlasov.

Ak chcete mať zdravé vlasy, okrem správnej výživy, je potrebné používať aj kvalitné vlasové prípravky. Nekvalitné prípravky vlasy môžu vysušovať - platí to najmä o šampónoch. Vlasy po umytí dôkladne vysušte a ošetrite vlasovou maskou alebo balzamom, ktoré chránia vlasy zvonku. Vhodné prípravky pre následnú úpravu vlasov sú gely a tužidlá s vyživujúcim a zvlhčujúcim efektom. Ak chcete byť každý deň nádherne upravení, pri ošetrovaní vlasov nezabúdajte na prípravky, ktoré vyhladzujú povrch vlasov a udržujú ich prirodzenú vlhkosť a pružnosť. Špeciálne prípravky obsahujúce UVA a UVB filtre - zlepšia ich odolnosť proti slnečnému žiareniu. Fénovanie vlasov horúcim vzduchom, kulmovanie a žehlenie vlasom veľmi neprospieva. Ak pozorujete nadmerné vypadávanie vlasov, príčin môže byť niekoľko. Dedičnosť, nedostatočná výživa, akútne ochorenia, operačné zákroky, tehotenstvo, dojčenie, pôsobenie žiarenia, kožné choroby, náhly úbytok hmotnosti, nedostatok železa a iných látok v tele, diabetes, poruchy štítnej žľazy a stres. Nadmerné vypadávanie vlasov môže spôsobiť aj mechanické namáhanie vlasov, poškodenie vlasov trvalou a chemickými farbami. Prírodná liečba vlasov sa zameriava predovšetkým na padanie vlasov, spôsobené celkovým vyčerpaním organizmu.

Módne účesy obrázok 2

Strava pre vlasy
Ak chcete mať krásne a zdravé vlasy, je nutné si upraviť životosprávu a dodržiavať zásady racionálnej výživy. Zdravé a lesklé vlasy sú dôkazom dostatku zinku a železa v strave. Tieto prvky podporujú ich rast a zabraňujú padaniu. Jemné a lámavé vlasy môžu byť tiež dôsledkom nesprávneho jedálnička. K zachovanou dobrej kvality vlasov je odporúčaná vyvážená, pestrá strava, v ktorej nemá chýbať aspoň dvakrát do týždňa mäso. Ak chcete mať zdravé a pekné vlasy, obohaťte svoju stravu aj o vitamíny skupiny B, C a E. Konzumujte fazuľu, cereálie, zeleninu - kapustu, špenát, pšeničné klíčky, orechy, celozrnný chlieb, syry, mlieko, droždie, hydinu a citrusové plody. Pozor na diéty - v niektorých chýbajú základné živiny, čo neprospieva ani vlasom.

 

 

 

 

späť
Tvorba www stránok: www.nainternete.sk