Vitajte na stránkach www.printovemedia.sk

Kuchynskí pomocníci obrázok 1
Kuchynskí pomocníci

Moderné kuchynské spotrebiče šetria gazdinkám nielen čas, ale aj námahu. Popri prirodzene vkusnom dizajne disponujú vysokou kvalitou, efektivitou a hospodárnosťou.

Osviežujúce nápoje z čerstvého ovocia a zeleniny majú nielen vynikajúcu chuť, ale sú aj úžasným prírodným zdrojom vitamínov. Vo všeobecnosti platí, že aj pár gramov ovocia a zeleniny denne prinesie ľudskému organizmu svoj osoh, no optimálna dávka je okolo štyristo gramov. Dobré je, ak ku správnemu spracovaniu týchto surovín máte k dispozícii kvalitné domáce prístroje a spotrebiče. Súčasný trh ponúka samostatné moderné lisy, určené špeciálne na citrusové plody, ako aj univerzálne odšťavovače, ktoré bez problémov odšťavia akúkoľvek - aj extrémne tuhú zeleninu a ovocie. Na vyprodukovanú šťavu je možné vybrať si z množstva nádob s kapacitami od 300 do 1500 ml a viac, podľa potreby. Odšťavovače disponujú samostatnými pohármi alebo džbánmi na tekutinu, nádobami na odpad, dreň a separátormi peny. Pri výbere nepodceňte kvalitu filtrov a sitiek, ktoré sú dôležité najmä pri plodoch s drobnými zrnkami - maliny, ríbezle, egreše a podobne.

Pohodlné varenie
Pri príprave jedál patrí mletie a sekanie takmer ku každodenným úkonom v kuchyni. Mletím a sekaním sa bežne spracúva mäso, syry, ovocie, zelenina, orechy, mak a mnoho ďalších potravín. Preto mlynčeky, šľahače a viacúčelové sety sú v kuchyni z tohto pohľadu nenahraditeľnými pomocníkmi. Samostatné sekáče sa najčastejšie skladajú zo sklenenej nádoby a nožov z nerezovej ocele, elektrické mäsomlynčeky disponujú obvykle nádobou z plastu a sú určené na konkrétne účely. Výbornými pomocníkmi na miešanie, šľahanie a miesenie sú jednoduché alebo viacúčelové šľahače. Moderné šľahače uľahčujú prácu pri pečení aj vďaka praktickej otočnej mise. Viacúčelové sety disponujú obvykle dvoma motormi s rôznymi rýchlosťami, často až s možnosťami okolo desať variantov.

Kuchynskí pomocníci obrázok 2

Komfort na dosah
Či si vyberiete stolový, ponorný alebo ručný mixér, všetky sú vybavené sekáčmi, metličkami, odnímateľnými nožmi a čepeľami, hnetacími hákmi, nádobami a pohármi s riskami a iným praktickým príslušenstvom. Väčšina typov disponuje bezpečnostnými zámkami a poistkami, aby sa bez obáv mohli mixovať potraviny na prípravu ovocných kokteilov, zeleninových polievok a omáčok, plniek a nátierok. Sú zárukou jednoduchej obsluhy, rýchlej manipulácie a praktickej údržby. Pre náročných spotrebiteľov sú k dispozícii multifunkčné, kompaktné roboty, ktoré melú, hnetú, šľahajú, krájajú a strúhajú. Ich prednosťou sú malé rozmery a jednoduchá skladovateľnosť. Väčšina segmentov je z ľahko umývateľných materiálov a vhodných ergonomických tvarov. Moderné multifunkčné kuchynské roboty sa vyznačujú jednoduchým ovládaním, účelnou reguláciou, často s inteligentnými prvkami. Sú ideálnymi pomocníkmi pri príprave mäsa, polievok, detských výživ, kokteilov, osviežujúcich nápojov či ľadovej drene.


FOTO: POTTEN PANNEN STANĚK

späť
Tvorba www stránok: www.nainternete.sk