Vitajte na stránkach www.printovemedia.sk

Komfort v kúpeľni obrázok 1
Komfort v kúpeľni

Nová éra kúpeľňovej keramiky ponúka širokú škálu novodobých vlastností materiálov, nebývalú praktickú využiteľnosť, ako aj nadčasový vzhľad. Dizajn moderných umývadiel pôsobí sviežo, kúpeľniam dodáva štýl a eleganciu.

Umývadlo predstavuje najpoužívanejšie kúpeľňové zariadenie. Skôr než si niektoré z aktuálnej širokej ponuky vyberiete, mali by ste vedieť, kde ho chcete umiestniť, pričom treba pamätať aj na to, aby bol k nemu ľahký prístup. Za minimálnu priechodnú šírku, ktorá je potrebná vedľa umývadla, sa považuje 65 až 70 centimetrov. Čo sa týka výšky, umývadlo sa obvykle inštaluje tak, aby vzdialenosť od podlahy k jeho hornému okraju bola okolo 85 centimetrov. Rovnakú pozornosť, ako praktickej stránke, je potrebné venovať aj stránke estetickej. Typ umývadla dokáže podčiarknuť celkový štýl kúpeľne. Dôležitá je správna kombinácia tvaru, farby a materiálu s ostatným kúpeľňovým zariadením.

Komfort v kúpeľni obrázok 2

Módne tvary
Osobité tvary, materiály a farby moderných umývadiel prekročili tradičné chápanie výroby. Najnovšie technológie, v kombinácií s pokrokovou technikou, prinášajú prekvapivé riešenia. Produkty ovplyvnené módnymi trendmi nachádzajú svoje vyjadrenie nielen v unikátnej kvalite, ale aj v dizajne. Štýlové umývadlá sú praktickým aj estetickým prínosom do kúpeľní tretieho tisícročia. Aktuálny výber tvarov kúpeľňovej keramiky je veľmi široký. Kúpeľňové umývadlá sú k dispozícii od elipsovitých, cez okrúhle, až po obdĺžnikové a štvorcové. Ideálnymi sa javia najmä tie modely, ktoré disponujú dostatočne veľkým odkladacím priestorom. Módnym hitom vo svete umývadiel sú stále populárnejšie dvojumývadlá, ktoré sú nielen esteticky efektné, ale najmä praktické.

Efektné materiály
Na trhu sú k dispozícii umývadlá vyrábané z rôznych materiálov. Od keramiky a kameňa, cez termoplast, keramooceľ a nerez, až po drevo a sklo. Pre svoju dobrú tvarovateľnosť sú výrobcami hojne používané aj rôzne kompozitové materiály - corian, polyston, varicor a iné.  Sklenené umývadlá sú vyrábané zo špeciálneho bezpečnostného skla, ktoré sa v prípade rozbitia netriešti na ostré črepy. Drevené umývadlá sú obvykle vyrábané zo špeciálne upraveného tvrdého dreva, najčastejšie z exotických drevín.

FOTO: JIKA LAUFEN

späť
Tvorba www stránok: www.nainternete.sk