Vitajte na stránkach www.printovemedia.sk

Jemné aj extravagantné obrázok 1
Jemné aj extravagantné

Umelecky vybrúsené kamene sú vnímané ako originálny druh šperkov – vedia upútať, pôsobiť jemne, vznešene, aj extravagantne. Od pradávna ľudia verili, že človek si môže ku nim vybudovať vzťah, ktorý mu pomôže prekonať niektoré ťažkosti či prekážky.

Achát
Nikdy, ak by ste sa akokoľvek snažili, nenájdete dva rovnaké acháty. Ich jednotlivé vrstvy vytvárajú fantastické farebné obrazce a formy. Šperky s achátom sa majú nosiť, ak sa potrebujete zbaviť bolesti.  

Malachit
Podporuje koordináciu oboch mozgových hemisfér - uvádza do rovnováhy rozum a cit. S jeho pomocou sa človek stáva kreatívnejším a je prístupnejší k zmenám. Dopomáha k trpezlivosti, pomáha preniesť sa sklamaniami a vyrovnať sa s chybami, ktoré sa udiali na ceste jeho životom.

Tigrie oko
S tigrím okom by sa mali zblížiť rodičia, učitelia, aj študenti - posilňuje pedagogické vlohy a schopnosti, tiež sústredenie. Majitelia šperkov s týmto kameňom sú odvážnejší a sebavedomejší, najmä ak sú pred nimi nové životné alebo pracovné šance.

Ruženín
Ruženín je považovaný za kameň umelcov, pretože prebúdza fantáziu a tvorivé myslenie. Na dotyk je jemný a nežný. Ak ho poláskate v dlani, vraj zaženie zlosť, strach a neopodstatnené pocity viny. Otvára srdce a pomáha odpúšťať chyby.

Jemné aj extravagantné obrázok 2

Kryštál
Desaťročia je kryštál považovaný za talizman s magickými schopnosťami a možno aj preto je nazývaný symbolom dokonalosti. Prostredníctvom kryštálu sa ľahšie človek vyrovnáva s minulosťou - kameň vraj prináša psychickú rovnováhu a zmierňuje napätie.

Diamant
Posol krásy a harmónie. Diamant pomáha zvládnuť rozbúrené emócie, rozvíja toleranciu a vernosť v partnerstve. Stavia v okolí človeka bariéru pred negatívnou energiou, posilňuje a čistí ľadviny, podporuje bystré myslenie.

Granát
Granát je nazývaný aj kameňom lásky. Vraj je s ním život jednoduchší – podporuje schopnosť dodržiavať predsavzatia a zvládať aj náročnejšie úlohy. Granát posilňuje vôľu, zmierňuje depresie a prebúdza aktivitu.

späť
Tvorba www stránok: www.nainternete.sk