Vitajte na stránkach www.printovemedia.sk

Hydroterapia  obrázok 1
Hydroterapia

Voda je vládca Zeme – čistí a regeneruje. Blahodarná voda osvieži telo aj dušu, dopomáha k intenzívnejšiemu prežívaniu života. Dopraje plnými dúškami vychutnať emócie vo všetkých svojich podobách.

Na chvíľu zabudnúť na starosti všedného dňa, ponoriť sa do životodarnej vody, celkom sa uvoľniť a nechať pôsobiť bublinky, bylinky, soli, minerály... Možností je mnoho. Od čias, kedy starí Gréci a Rimania prišli na chuť prvým vodným kúpeľom, spôsoby akými je vo vode možné načerpať novú silu a energiu stále pribúdajú.

Príjemné zážitky
Terapeutické účinky vody oceňujú mnohí milovníci tejto životodarnej tekutiny. Do kúpeľov chodia kvôli zdraviu a relaxu. Voda lieči - ozdravuje nielen pokožku, kĺby a ďalšie orgány, ale aj psychiku. Ak sa do vody pridajú zmesi voňavých bylín, solí a iných prípravkov, kúpeľ je aj ideálnou prevenciou pred mnohými zdravotnými problémami. Navyše, takto obohatený kúpeľ je ešte príjemnejší. Blahodarná voda odstraňuje rozličné disharmónie energetických dráh tela. Dobre vybavené wellness centrá majú v ponuke služieb špeciálne kúpele a detoxikačné kúry. Vďaka osmotickému tlaku sa z tela vyplavujú toxické látky, nečistoty a prebytočné mastnoty. Zároveň sa transportujú tekutiny z hlbokých vnútorných vrstiev kože do vonkajších.  Vdychovaná para z kúpeľa pomáha odstrániť problémy horných dýchacích ciest, dezinfekčné účinky sa priaznivo prejavujú aj na pokožke.  

Hydroterapia  obrázok 2

Blahodarné účinky
Za morskou vodou nemusíte cestovať len do letovísk. Účinné morské soli pôsobia na zdravie aj krásu. Regenerujú nielen svaly a kĺby, ale aj pokožku - zvyšujú jej pružnosť a znižujú tvorbu vrások. Sodík obsiahnutý v morskej soli odstraňuje šupiny, horčík zlepšuje látkovú výmenu v bunkách, draslík ich pomáha okysličovať. Bromidy a jodidy majú výborný relaxačný a upokojujúci efekt. Na uvoľnenie lymfatických ciest v tele sa využívajú špeciálne gély z morských rias a éterických olejov. Z levandule, magnólie, kamilky a z mnohých iných, ktoré sa pred kúpeľom môžu naniesť aj priamo na kožu. Po aplikácii oleja pocítite takmer okamžitú úľavu a hodvábnu jemnosť pokožky. Aj vírivé vane spĺňajú všetky očakávania maximálneho oddychu. Tryskajúca voda má terapeutické účinky nielen na jednotlivé svalové partie tela, ale aj na psychiku. Hydromasážny kúpeľ má pozitívny vplyv na organizmus komplexne. Okrem telesných ozdravujúcich účinkov odľahčuje aj myseľ - odbúrava stres a napätie.

 

 

späť
Tvorba www stránok: www.nainternete.sk