Vitajte na stránkach www.printovemedia.sk

Elixír zdravia obrázok 1
Elixír zdravia

Ak chcete byť zdraví a svieži, mať krásnu postavu, pleť, vlasy a nechty, dodajte svojmu organizmu potrebné živiny. Je množstvo prírodných zdrojov, ktoré môžu prispieť ku kráse aj k zdraviu.

Čerstvá jablčná šťava zvlhčuje, posilňuje a regeneruje pokožku. Jablká obsahujú pektín, vlákninu, vitamín C a flavonoidy. Okrem toho, že jablko telo výborne prečistí, je aj zdravou a omladzujúcou potravinou, ktorá nemá chýbať v jedálnom lístku ľudí, uznávajúcich princípy zdravého životného štýlu. Hrozno zotavuje ľudský organizmus, je významným zdrojom energie. Obsahuje množstvo antioxidantov, vitamíny skupiny B, vitamín C, železo, draslík, selén, zinok, flavonoidy, vlákninu a veľa vody. Okrem toho, že posilňuje imunitný systém, zmierňuje zápaly, napomáha optimálnemu tráveniu a  pomáha pokožke zachovať si mladistvý vzhľad. 


Hodnotné potraviny
Med je mimoriadne kvalitnou potravinou so širokospektrálnymi účinkami - spomaľuje starnutie. Med obsahuje množstvo vitamínov, najviac skupiny B a stopové prvky. Na pleť pôsobí výživne a zvlhčujúco. Pokožku udržiava hebkú a pružnú. Známe sú nielen medové masky na tvár, ale aj medové masáže celého tela. Biele jogurty vďaka obsahu probioticky pôsobiacich kmeňov baktérií pomáhajú obnovovať narušenú črevnú mikroflóru, ktorá môže byť príčinou zlého trávenia, alergií, problematickej pleti a mnohých iných ťažkostí. Jogurty sa majú konzumovať v čo najčerstvejšom stave, nakoľko množstvo zdraviu prospešných baktérií v nich časom klesá.

Elixír zdravia obrázok 2

Klíčky a semená
Ak si denne posypete jedlo - ovocný či zeleninový šalát, jednou lyžičkou pšeničných klíčkov, dodáte do tela nenasýtené mastné kyseliny, B vitamíny, vitamín D, E a minerálne látky - železo, meď a fosfor. Navyše, pšeničné klíčky dodávajú nielen lesk vlasom, ale z ich obsahu profituje aj mozog. Sú vhodné aj ako peeling na suchú a citlivú pokožku. Slnečnicové semená sú prospešné pre zrak, pokožku a nechty. Obsahujú vysoké množstvo bielkovín, minerálov, vitamínov a nenasýtených esenciálnych mastných kyselín. Na doplnenie výživy sú odporúčané dve lyžičky semien denne, a to aj pri redukčnej diéte.

Dôležité živiny
Sladkovodné riasy - chlorela sú zdrojom mnohých základných živín. Obsahujú viac než dvadsať rôznych vitamínov a minerálov, sú výdatným zdrojom bielkovín. Zabezpečujú v organizme hojnosť beta-karoténu - provitamínu A, ktorý chráni telo pred poškodením kože ultrafialovými lúčmi. Zelené farbivo - chlorofyl pôsobí ako vnútorný deodorant a odstraňovač jedov. Morské riasy obsahujú množstvo minerálov a stopových prvkov, najmä jódu. Jód v ľudskom tele je dôležitý pre správne fungovanie štítnej žľazy a metabolizmu. Morské riasy pomáhajú z organizmu odstraňovať aj rádioaktívne stroncium, ktoré narúša správnu krvotvorbu.

späť
Tvorba www stránok: www.nainternete.sk