Vitajte na stránkach www.printovemedia.sk

Dotyky bezpečia obrázok 1
Dotyky bezpečia

Masáž je terapia, pomocou ktorej dochádza medzi dvoma osobami cez telesný kontakt k niečomu osobnému a výnimočnému. Je to proces, pri ktorom masírované telo vďaka jemným ľudským dotykom prijíma signály istoty, tepla a uvoľnenia.

Masáž zlepšuje krvný obeh, upravuje činnosť lymfatického systému a prekrvuje pokožku - naštartuje hormóny šťastia a blaženosti. Povzbudzuje produkciu niektorých molekúl v tele, ktoré zabezpečia fyzické aj psychické relaxačné účinky. Pri telových masážach sa na pokožku aplikujú rôzne oleje, emulzie a gély, no medzi tie najobľúbenejšie sa radí med. Med má prirodzenú detoxikačnú schopnosť, cez reflexné zóny chrbta stimuluje činnosť viacerých orgánov tela a pomáha odstrániť usadeniny, ktoré sú nahromadené v tkanivách.  Medové masáže sa osvedčili hlavne pri ťažkostiach krvného obehu, pri reumatických ochoreniach svalov a kĺbov, pri žalúdočných a črevných poruchách, plesňových ochoreniach pokožky, pri ťažkostiach so zaspávaním a nespavosťou.

Dotyky bezpečia obrázok 2

Medové masáže
Masírovanie medom je veľmi jednoduché - med sa rovnomerne rozotrie po chrbte a končatinách. Technika by sa dala prirovnať k pumpovaniu škodlivín z organizmu. Pri masáži sa používa okrem medu obvykle aj vlhký uterák, namočený v teplej vode, ktorým sa povlak stiera, nakoľko po krátkej dobe masírovania sa na pokožke vytvorí lepkavá hmota, ktorú je vhodné odstrániť. Proces nanášania medu, masírovania a utretia hmoty vlhkým uterákom sa môže niekoľkokrát zopakovať. Celková dĺžka masáže by mala trvať okolo hodiny a môže sa opakovať pravidelne, približne raz týždenne. Masáže však nie sú odporúčané v čase akýchkoľvek akútnych ochorení.

späť
Tvorba www stránok: www.nainternete.sk