Vitajte na stránkach www.printovemedia.sk

Doplňte si energiu  obrázok 1
Doplňte si energiu

Nedostatok energie je možné pociťovať hlavne v obdobiach, kedy sa intenzita slnečného žiarenia znižuje - skracujú sa dni a predlžujú noci. Čo všetko môže únava a stres signalizovať a ako je možné sa proti nim brániť?

Príčinami únavy, okrem nedostatku slnka a pohybu, môže byť aj nevyvážená strava v kombinácii s nedostatkom vitamínov. Tiež prekonané choroby - chrípka, prechladnutie, kašeľ a zápalové infekcie energiu organizmu nepridajú. Ak sa k týmto faktorom pridruží aj nedostatočný spánok, môžete počítať s tým, že fyzická aj psychická výkonnosť organizmu bude klesať.

Stav duše
Vyčerpanosť či smútok by sa nemali stať bežnou súčasťou života. Nové dni sa majú vítať s elánom a optimizmom. Máte pocit, že ste na tom horšie, ako iní ľudia vo vašom veku? V takom prípade je dôležité získať stratenú vitalitu a chuť do života. Na úvod to skúste úpravou životosprávy. Začnite sa stravovať zdravo - jedzte dostatok zeleniny a ovocia, ktoré telu dodajú potrebné vitamíny. Vitamín C vás ochráni pred chorobami, spôsobujúcimi chronickú únavu. V hojnom množstve sa nachádza napríklad v citrusoch, brokolici a paprike. Prospešný selén nájdete v rybách a v mäse. Dodržiavajte pitný režim. Denne je potrebné vypiť aspoň dva litre tekutín, a to aj v chladnejšom období. Majte na pamäti, že pitím vhodných nápojov sa z tela odplavujú toxíny. Z tohto pohľadu sú najprospešnejšie čaje, minerálky a najmä čistá voda.

Doplňte si energiu  obrázok 2

Šport a relax
Na odbúranie únavy a stresu nie je potrebné, aby ste sa stali atlétmi, no primeraná fyzická aktivita je základným predpokladom k načerpaniu energie. Začnite kratšími prechádzkami v prírode, alebo si choďte zaplávať či sadnite na bicykel. Relaxujte - aj oddych je pre zdravý organizmus nesmierne potrebný. Cielene a intenzívne sa naučte aspoň chvíľočku denne venovať činnostiam, ktoré vám sprostredkujú pohodu a príjemné pocity. A doprajte si toľko spánku, koľko potrebujete. Spánok dopomôže k regenerácii nielen tela, ale aj mysle. Milujte sa - všetko čo patrí k láske, prospieva zdraviu. Sex dodáva energiu a odbúrava stres rovnako ako smiech. Smiech pomáha aj pri problémoch s obehovým systémom a posilňuje imunitu – patrí k základným pilierom zdravia.

späť
Tvorba www stránok: www.nainternete.sk