Vitajte na stránkach www.printovemedia.sk

Dokonalé osvieženie obrázok 1
Dokonalé osvieženie

Prvé ranné kroky väčšiny nás vedú do kúpeľne a počas dňa, aj večer, v nej trávime mnoho času. Domáca zóna hygieny je našim útočiskom ak telo vyžaduje očistu, ale aj psychickú vzpruhu. Vždy, ak sa nám zažiada zregenerovať v mocnom živle zvanom voda.

Ak preferujete hygienickú očistu spojenú so zvukom padajúceho dažďa, vlnami mora alebo vodopádom, využite jedinečné možnosti, ktoré ponúkajú nové generácie sprchových systémov. Moderné hlavové a ručné sprchy sú najčastejšie obe spolu zabudované v paneloch. Väčšinou sa jedná o vertikálne panely, často na plastovej doske s oceľovou výstužou, ktoré sa inštalujú na stenu. Odporúčaná výška umiestnenia hlavovej sprchy je najmenej 100 mm nad hlavou najvyššieho člena domácnosti. Typický sprchový panel sa skladá zo samotného panelu, hlavovej a ručnej sprchy, z batérie, z ovládacích prvkov a obvykle býva vybavený i masážnymi tryskami. Efektné sú najmä sprchové panely s termostatickými batériami, ktoré zaručujú nielen okamžité dosiahnutie želanej teploty vody, ale spĺňajú aj náročné kritériá bezpečnosti. Hitom vo svete sprchových systémov sú sprchové panely zabudované k stropu. Obvykle sú atypických rozmerov i tvarov, s väčším počtom silikónových trysiek, preto vzbudzujú dojem noblesy a luxusu. Vďaka netradičnej inštalácii, na strop miestnosti, výrobcovia hovoria o skutočnom zážitku z vody ako živlu, ktorý je plný energie. Ďalším atraktívnym variantom sú sprchové systémy, ktoré majú vlastný panel zabudovaný v stene.  V interiéri sa tak nachádza iba hlavová a ručná sprcha s ovládaním. Výnimkou nie sú ani sprchy, ktoré sú vsadené do voľného priestoru a tvoria samostatné solitéry kúpeľní.  Moderné sprchové systémy vo všeobecnosti  šetria čas pri manipulácii a sú úsporné na množstvo spotrebovanej vody.

Dokonalé osvieženie obrázok 2

Moderné systémy
Výsadou moderných sprchových systémov sú špeciálne hlavice, ktoré sú obvykle otočné, čo prispieva k maximálnemu komfortu pri denných hygienických úkonoch. Vyrábajú sa z ušľachtilej ocele, z chrómu a iných kvalitných materiálov. Nie zriedkavo je v nich  zabudované aj štýlové osvetlenie. Väčšina modelov s kombinovateľnou hlavicou buď na ručné alebo hlavové použitie je maximálne flexibilná, teda nastaviteľná podľa individuálnych potrieb užívateľov. Dokonalú variabilitu zaručuje bežec umiestnený na tyči  a stabilitu nadstavenia integrovaná brzda. Tieto moderné výrobky sú vhodné aj do menších kúpeľní, nakoľko disponujú ladnými a subtílnymi rozmermi. Ojedinelosťou nie sú ani ultraploché hlavice, ktoré majú hrúbku len okolo dvoch centimetrov, a to aj popri zachovaní dostatočne veľkom a bohatom prúde vody. Ergonomicky tvarované hlavice je možné nastavovať otáčaním, a to pre rôzne typy účinkov tryskajúcej vody. Na pokojné sprchovanie je obľúbený takzvaný mäkký prúd vody, ktorý pôsobí príjemne a upokojujúco na celé telo. Ihličkový prúd vody, ktorý je rovnako často využívaný aj pri bežnom sprchovaní, pôsobí povzbudzujúco na ľudský organizmus a dokáže prispieť k odbúraniu únavy i stresu. Ak si však chcete užiť dokonalú masáž tela, určite radi absolvujete sprchový kúpeľ s takzvaným tvrdým prúdom vody. Stačí si sprchovú hlavicu nadstaviť na pulzačný prúd a vďaka jeho bodavým účinkom dosiahnete blahodarné prekrvenie celej pokožky komplexne. Tento zaručený relaxačný zážitok vám sprostredkujú rotujúce komôrky v hlavici, ktoré dokážu vodu stláčať do vtedy, až kým sa neodkryje výstupný otvor.

FOTO: JIKA LAUFEN

späť
Tvorba www stránok: www.nainternete.sk