Vitajte na stránkach www.printovemedia.sk

Čistý vzduch obrázok 1
Čistý vzduch

Je viacero spôsobov ktorými možno prispieť k hygienickej mikroklíme v domácnosti. Hlavnými činiteľmi v tejto oblasti sú prirodzené a nútené vetranie, spolu so špecifickými pokrokovými zariadeniami, akými sú moderné digestory v kuchyni.

Vetranie kuchynských priestorov je špecifické. Pri varení sa do ovzdušia dostáva množstvo výparov, ktoré je nutné priebežne likvidovať. Ideálnym prostriedkom na tieto účely sú moderné kuchynské odsávače pár, ktoré plnia nie len praktickú, ale aj estetickú funkciu. Z pohľadu dizajnu sú skutočnými umeleckými dielami, či sú vyrobené z kovu, skla alebo ich kombinácií, s matnou alebo lesklou povrchovou úpravou. Na dnešnom trhu sú k dispozícii modely, do ktorých svetoví dizajnéri vdýchli originálne prvky, nevšedné tvary a osobité línie. Tie okúzľujú svojou ladnosťou a silným výrazom. Trendové digestory v kuchyniach sú spojením príťažlivého dizajnu a maximálneho komfortu. Okrem náročných vzhľadových kritérií, spĺňajú dôležité parametre kvality a funkčnosti.   

Moderné digestory
Odsávače pár plnia dôležitú úlohu zachytávania a čistenia mastných výparov a kondenzátov, ktoré sú prirodzene produkované pri každej tepelnej úprave jedál. Pokrokové zariadenia tohto typu navyše disponujú inteligentnou technikou. Sami sa zapnú a flexibilne regulujú intenzitu odsávania, nakoľko sú schopné automaticky vyhodnocovať prebiehajúci proces varenia a pečenia. Ručné ovládanie sa stáva prakticky zbytočným, čím moderné digestory významne prispievajú ku pracovnému komfortu v súčasných kuchyniach. Sú prínosom nie len v oblasti hygienicky neškodného ovzdušia v interiéri, ale aj v uľahčení domácich prác.  Z estetického hľadiska je väčšina trendových odsávačov pár dizajnovým lákadlom, či už sa jedná o modely nástenné, ostrovné alebo stropné. Ich povrchová úprava je obvykle z nerezu alebo iných pokrokových materiálov, v častej kombinácii so sklom. Zabudované osvetlenie v luxusných digestoroch je nie len štýlové, ale aj vysoko funkčné a úsporné, ak sú použité LED diódy s minimálnou spotrebou elektrickej energie.   

Čistý vzduch obrázok 2

Prirodzené vetranie
Efektívne a ekonomické vetranie cez okná v kuchyni má byť nárazové a krátke. Krátkodobé ale intenzívne vetranie je pre ľudský organizmus z hľadiska potrebnej výmeny vzduchu v miestnosti dostatočné. Plne zabezpečuje základné hygienické požiadavky na kvalitu vzduchu v interiéri. Nechávať dlhodobo pootvorené okno v zime je iba nezmyselný zlozvyk. Je to plytvanie financiami formou vykurovania ulice. Koľko teda vetrať? Optimálny čas vetrania je priamo závislý od vonkajšej teploty vzduchu. V zimných mesiacoch sa odporúča vetrať okolo piatich minút, dva až tri krát denne.

FOTO: DESIGN HOUSE

späť
Tvorba www stránok: www.nainternete.sk