Vitajte na stránkach www.printovemedia.sk

Bližšie k zdraviu obrázok 1
Bližšie k zdraviu

Pohyb vo všeobecnosti znižuje nepriaznivé následky stresu v ľudskom organizme a znižuje hladinu stresového hormónu v tele. Joga je navyše vzpruhou pre imunitný systém. Cvičenie pomáha nielen oslabeným svalom, ale zbavuje telo aj negatívnych stavov - pocitov úzkosti, depresií, únavy, či nespavosti.

Joga môže zmenšiť bolesť. Štúdie dokázali, že cvičenie jogových asán - pozícií, meditácia, či kombinácia oboch, redukuje bolesť ľudí trpiacich vysokým tlakom, artritídou, bolesťami chrbtice, krku a iných chronických chorôb. Joga nás učí ako dýchať hlbšie a pomalšie. Takéto dýchanie zlepšuje funkciu pľúc a vyvoláva relaxáciu tela. Joga pomáha zvýšiť flexibilitu a mobilitu vlastného tela, zväčšovať rozsah pohybu a redukovať pohybové problémy, a to bez ohľadu na individuálne pre dispozície.

Bližšie k zdraviu obrázok 2

Posilnenie tela
Jogové asány - pozície precvičujú každý sval v tele, pričom posilňujú telo od hlavy až k pätám. Zároveň pomáhajú uvoľniť svalové napätie a regulovať hmotnosť. Dokonca aj menej intenzívne cvičenie spaľuje nadmerné kalórie a prispieva k lepšej kontrole vlastnej váhy. Joga zároveň uprednostňuje zdravé stravovacie návyky, dodáva sebavedomie a zdôrazňuje význam zdravia a pohody. Cviky zlepšujú správne držanie tela, ktoré sa odzrkadlí na správnejšom prevedení pozícií a na odstránení problémov chrbtice, krku, končatín a svalov. Joga pomáha zamerať pozornosť na súčasnosť, zlepšuje sebareflexiu, stimuluje zdravie nielen tela, ale aj ducha. Zároveň nachádza spôsoby ako si zlepšiť koordináciu, pamäť, zrýchliť reakcie a reflexy.

 

 

 

 

späť
Tvorba www stránok: www.nainternete.sk